Dvovalentni rezervoar tople vode

U principu, bivalentni sistem uvek pokriva potrebu za toplotom ili toplom vodom sa dva radna resursa: To znači da dva izvora toplote rade zajedno na toplu vodu. Bivalentni rezervoari za toplu vodu su opremljeni sa dva grejna spirala i samim tim sa dva izmenjivača toplote. Ovo omogućava lako povezivanje solarnog sistema za podršku pripreme tople vode. Druga oprema, a samim tim i drugi generator toplote je obično kotao na gas ili ulje. Naravno, mogu se koristiti i drugi generatori toplote kao što su kotao na čvrsto gorivo ili toplotna pumpa.
Vitocell bojleri zauzimaju malo prostora. Zahvaljujući lepom dizajnu mogu se u svakom trenutku instalirati u višenamenskim prostorijama.
Solarni bojler
Ali kako funkcioniše bivalentni rezervoar tople vode koji je povezan sa solarnim sistemom? Solarni fluid zagrejan u solarnim kolektorima teče iz kolektora u donji izmenjivač toplote, u donji grejni kalem. Ovo se dešava čim je temperatura u kolektorima viša nego u rezervoaru tople vode. Noseći medijum teče kroz donji grejni kalem i zagreva vodu u rezervoaru za skladištenje. Sada hladna solarna tečnost se zatim vraća nazad u kolektore, gde se može ponovo zagrejati.
Voda, indirektno zagrejana solarnim fluidom, zatim se podiže u posudu. Odatle se sada može uzeti odgovarajuća količina procesne vode.
Upotreba gornjeg grejnog namotaja: naknadno zagrevanje
Gornji izmenjivač toplote se koristi kada nema solarnog prinosa tokom dužeg vremenskog perioda - tj. kada se rezervoar tople vode ne može puniti preko solarnog sistema. Drugi kalem za grejanje, koji se napaja toplotom preko centralnog generatora toplote, kao što je kotao na naftu ili gas, koristi se da obezbedi odgovarajuću sigurnost snabdevanja. Topla voda za grejanje teče iz kotla u grejnu spiralu. Ovo prenosi toplotnu energiju u dvovalentni rezervoar tople vode.
Topla voda za piće sada se može lako uzimati odozgo preko cevi i transportovati do slavina kao što su radijatori ili slavine za vodu. Čim se solarna energija može ponovo koristiti tokom dana, rezervoar tople vode sa solarnim priključkom se puni toplotnom energijom odozdo prema gore.
Kombinovano skladištenje i bafer skladište u solarnom radu
Da bi se obezbedila pogodnost tople vode i sigurnost snabdevanja, kombinovani i bafer rezervoari mogu se snabdevati i solarnom toplotnom energijom. Bivalentni bojler za vodu za grejanje kompanije Viessmann povezuje dva izvora toplote i koristi ih za grejanje. Višak energije iz generatora toplote koji trenutno nije potreban se privremeno skladišti ovde i čuva za kasnije.
Kombinovani rezervoar je pufer rezervoar sa integrisanom pripremom tople vode, a dvovalentni rezervoar je opremljen modulom sveže vode koji je pričvršćen spolja. Na primer, cilindar Vitocell 100-E za skladištenje vode za grejanje može se proširiti modulom sveže vode Vitotrans 353. Modul se koristi za higijensko zagrevanje vode za piće po principu kontinuiranog protoka.
Takva kombinacija posebno štedi prostor. Pored toga, modul sveže vode omogućava veliki kapacitet točenja. Zbog principa protoka nije potrebno skladištenje vode za piće.
Viessmann takođe nudi bojlere za grejanje vode i vode za piće koji su opremljeni sa dve odvojene zone bojlera, kao što je Vitocell 120-E.

Bivalentni Vitocell bojleri PTV: Veliki izbor
Viessmann nudi pravi dvovalentni bojler PTV za svaki zahtev za PTV. Modeli nude skladišne kapacitete od 300 do 900 litara, pri čemu je obezbeđeno da se ceo sadržaj vode zagreje – preko grejnih kalemova koji se vode duboko do dna rezervoara. Dvovalentni rezervoari tople vode sa solarnim sistemom stoga nude visok nivo pogodnosti tople vode. Ovo je podržano velikim dimenzionisanim kalemovima za grejanje. To je zato što izazivaju ravnomerno zagrevanje čitavog rezervoara.
Ali nije ključna samo pogodnost tople vode. Bivalentne akumulacione bojlere takođe karakteriše veoma dobra energetska efikasnost sa minimalnim gubicima toplote.
Viessmann dvovalentni bojleri za toplu vodu - kvalitet vode za piće
Vodi se računa i o kvalitetu vode za piće. Modeli Vitocell 100-V, Vitocell 100-B i Vitocell 100-U/V opremljeni su Ceraprotect emajliranim čelikom i usklađeni su sa specifikacijama standarda DIN EN 12897. Zauzimaju vodeću poziciju u oblasti emajliranih rezervoara za skladištenje .
S druge strane, Viessmann koristi visokokvalitetni nerđajući čelik (Vitocell 300-B) za dvonačin bojler tople vode. Ovo nije samo higijensko, već je i bezbedno za hranu zahvaljujući visokom kvalitetu površine.
Bivalentni bojleri PTV-a
Bivalentni bojleri PTV-a za zagrevanje potrošne vode rade sa separatnim grejnim spiralama, koje se direktno priključuju na solarnu instalaciju. Pomoću jedne grejne spirale postavljene u gornjem delu potrošna voda se dodatno zagreva kotlom za grejanje.